4 yaşındaki Türk kız çocuğu sokak ortasında bıçaklandı.

0
739

💢Fransa 95 bölgesi GARGES les gonesse’de


4 yaşındaki Türk kız çocuğu sokak ortasında bıçaklandı.💢

🔸Fransa’da başkent Paris’in kuzeyindeki Garges-lès-Gonesse’de 4 yaşındaki Türk kızı sokak ortasında bir kişi tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Geçen ay yaşanan olayda, annesi, 5 yaşındaki abisi ve 1,5 yaşındaki kız kardeşi ile birlikte parka giden küçük kıza sokak ortasında 20 yaşındaki bir erkek elindeki şişe camı ile saldırdı. Küçük kızı omuz ve sırtından bıçaklayan saldırgan yaya olarak olay yerinden uzaklaştı.

🔸Saldırı sonrası büyük şok yaşayan anne çığlıklarla yardım isterken, küçük kızın teyzesi, annenin kanı durdurmaya çalıştığını söyledi. Diğer çocuklarına da zarar vereceği endişesi ile büyük korku yaşadığını aktardı. Çok kan kaybeden küçük kız hemen hastaneye kaldırılırken önce başarılı geçen ameliyat sonrası hayati tehlikeyi atlattığı daha sonra ise taburcu olduğu aktarıldı.

🔸Polis olaydan 1 gün sonra saldırganı yakalarken, Fransız medyası, şüphelinin psikolojik rahatsızlığı olduğunu duyurdu. Saldırıyı neden gerçekleştirdiğinin belli olmadığı belirtilirken, savcılığın 15 yaşın altındaki çocuğa saldırı suçundan soruşturma başlattığı belirtildi.

🔸Öte yandan saldırı sonrası büyük şok yaşayan Türk ailenin de sokağa çıkmaya korktuğu belirtildi. Olayın psikolojisinden kurtulamayan çocukların da daha parka bile gitmek istemedikleri belirtildi.

Baba: Ya cezasını çeksin ya tedavi edilsin
🔸Olayla ilgili konuşan Türk baba da sanigin cezasını çekmesini istedi. Eğer hastaysa da tedavi edilsin dedi. Bu bizim kızımızın başına geldi ama başka çocukların da başına gelsin istemiyoruz. 4 yaşındaki bir çocuğa saldırıy’a anlam veremiyorum dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz