Coevorden’da can pazarı

0
422

Coevorden’da can pazarı

Gaz kaçağından meydana gelen patlama bir binayı enkaza çevirdi. Beş yaşındaki Kenan moloz yığınlarının arasından 5 saatte kurtarılabildi

Filistin’de İsrail zulmünden kaçıp Suriye’de Halep’e sığındılar. Orada da iç savaş çıkınca Hasan ailesi çareyi Türkiye’ye kaçmakta buldu. Bir süre Türkiye’de kalan aile, günlerce süren yolculuktan sonra Hollanda’ya geldi. Altı ay önce borçla kebapçı açan ailenin işyerinde 7 Aralık Cumartesi günü büyük bir patlama meydana geldi. Bina yerle bir oldu. O enkazdan mucize eseri tüm aile sağ çıktı. En büyük mucizeyi 5 yaşındaki Kenan yaşattı.

EVDE 7 KİŞİYDİLER

GAZ kaçağından kaynaklandığı belirtilen patlamada, baba Mahmoud, anne Duaa, üç yaşındaki kızları Lin, üç aylık bebekleri Elin ile iki akrabaları kısa süre sonra enkaz altından çıkarıldı. Kenan’a ise ulaşılamadı. 5 saat 15 dakika sonra kurtarma ekipleri Kenan’a ulaşmayı başardı. Ağır ve bitkin haldeki Kenan Hasan, Groningen Hastanesi’ne kaldırıldı. Doktorları Kenan’ın vücudunda sadece küçük yaralar olduğunu açıkladı.

KADIN POLİSLERİN SELFİE AYIBI

KENAN’I enkaz altından kurtarma çalışması sırasında iki kadın polisin arka plana kurtarma çalışmalarını alarak selfie çekmesi büyük tepkiye neden oldu. Sosyal medyada polislere tepki yağarken, Coevorden polisi kadın polislerin yaptığı davranışın kabullenilemez olduğunu açıkladı. Polis teşkilatı, halktan özür dileyip iki polisin ifadesine başvurulacağını açıkladı.

Kaynak sabah

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz