Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Yurt dışında 32 Türk vatandaşı hayatını kaybetti

0
871

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Yurt dışında 32 Türk vatandaşı hayatını kaybetti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Covid-19 salgını nedeniyle yurt dışında yaşayan Türklerin tahliyesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu, “Dün akşam (24 Mart) itibarıyla 8 ülkeden 11 seferle, 2 bin 721 Türk öğrenci daha Türkiye’ye getirildi. Bu öğrenciler 14 günlük karantinaya alındı” dedi.

“Uluslararası toplumun her zamankinden daha fazla işbirliği içerisinde olması gereken bir zamandayız” diyen Çavuşoğlu, bugüne kadar 69 ülkenin Türkiye’den tıbbi yardım talebinde bulunduğunu bunlardan 17’sine yardım gönderildiğini dile getirdi.

“Ancak bizim de ihtiyacımız var” açıklamasında bulunan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Öncelik kendi vatandaşımızın sağlığı. fazla olursa onu ihraç edebiliriz. Üretim fazlasını göndereceğiz” diye konuştu.

Ayrıca Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yurt dışında 32 Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini söyledi.

Çavuşoğlu, “Yurt dışında çoğunluğu Avrupa ülkeleri olmak üzere 32 vatandaşımız hayatını kaybetti. Aileler bazı cenazeleri Türkiye’ye getirmek istedi. Bu ülkelerden uçuş yok ama kargo şeklinde olabilir. Gerekli tedbirler alınıyor ve gerekli destek veriliyor” dedi.

kaynak euronews

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz