FRANSA DA SALGININ BAŞINDAN BU YANA EN YÜKSEK GÜNLÜK SAYI.

0
1547

FRANSA DA SALGININ BAŞINDAN BU YANA EN YÜKSEK GÜNLÜK SAYI.

Fransa’da ise Halk Sağlığı Kurumundan yapılan açıklamaya göre, ülkede virüs bulaşan kişi sayısı son 24 saatte 10 bin 593 artışla 415 bin 481’e yükseldi. Bu sayı Fransa’da salgının başladığı günden beri tespit edilen en yüksek vaka sayısı oldu.

50 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle can kaybı 31 bin 95’e ulaştı.

Ülkede son 7 günde korona nedeniyle 3 bin 223 kişinin hastanede tedavisi sürüyor ve bunlardan 535’i yoğun bakımda yatıyor.

ÜLKEDE VİRÜS HIZLA YAYILIYOR

Sağlık Bakanı Olivier Veran, düzenlediği basın toplantısında, salgının hızla yayılmaya ve seyrinin kötüleşmeye devam ettiği uyarısında bulundu. Yaz aylarında da virüsün tehlikesinin sürdüğünü belirten Veran, ülkede Kovid-19’un yoğun olarak 15-45 yaş aralığında görüldüğünü aktardı. Veran, virüsün çocuklara pek bulaşmadığını ancak Kovid-19’a yakalanmaları halinde 7 gün izole edile edilmesi gerektiğini söyledi.

Ülkede ekimden itibaren birkaç dakikada sonucu çıktığı testlerin de kullanılacağına işaret eden Veran, Kovid-19 testlerinin yapıldığı merkezlerde uzun kuyrukların oluşması nedeniyle buralarda öncelik sırası belirleneceğini vurguladı. Veran, ülke genelinde geçen hafta 1,2 milyon testin yapıldığı bilgisini paylaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz