Fransa Sağlık Bakanı salgına karşı getirilecek olası yeni tedbirleri yarın açıklayacak

0
2462

Fransa Sağlık Bakanı salgına karşı getirilecek olası yeni tedbirleri yarın açıklayacak

Sağlık Bakanı Olivier Veran yarın düzenleyeceği bir basın toplantısında Covid-19 salgınını kontrol altında tutabilmek için getirilen yeni tedbirleri açıklayacak.

Bugün yapılan Savunma Kurulu ile Bakanlar Kurulu toplantıları sonrasında konuşan Hükümet Sözcüsü Gabriel Attal, Covid-19 salgınında durumun gittikçe daha da kötüleştiğini söyledi.

Yaklaşan Noel Bayramı ile sene sonu eğlencelerinin olumsuz yönde etkilenmemesi için şimdiden yeni tedbir ve kısıtlamaların gündeme alındığını belirten Attal, konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanı Olivier Veran’ın yarın düzenleyeceği bir basın toplantısında açıklamalarda bulunacağını duyurdu.

Aşılama kampanyasının hızlandırılacağını belirten Gabriel Attal, aşı olmayanlar daha fazla zorluklarla karşılacaklarını kaydetti. İç ve dış mekanlarda maske kullanımına önem verileceğini ifade eden Attal, mesafe kuralınında yeniden yaygınlaştırılacağını vurguladı. 

İkinci doz aşının üzerinden 6 ay geçen 40 yaş üstü herkes için üçüncü doz aşının en kısa sürede başlatılacağını duyuran Gabriel Attal, 5. dalga ile mücadele etmek için tüm önlemlerin masaya yatırılacağını söyledi.

kaynak fransaposta

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz