Fransa’da bagzi bolgeler dezenfekte edilmeye basladi.

0
8668

Fransa da dezenfekte Edilmeye başladı

Çarşamba günü fransa’nin batısındaki tüm şehirler dezenfekte edilmeye basladi. En cok ziyaret edilen cadde ve sokaklar coronavirusü 15 dk icinde etkisiz hale getiren özel bir ilacla komple temizlendi. Dezenfekte edilen kurumlar alisveris merkezleri cadde’ler sokaklar hergun belirli saat araliginda virusun ortadan kaybolmasina kadar devam edecegi bildirildi.

Cannes’daki (Alpes-Maritimes) kaldırımlar ve sokaklar halkin gunluk kullanmak zorunda olduklari caddeler alisveris parkingleri Covid-19’un yayılmasıni engellemek için şehir yetkilileri 25 Mart Çarşamba günü sokakların dezenfeksiyonuna başladı. Cannes sehir sakinleri tarafindan cok olumu sevindirici bir bir durum.. Kullanılan ürün toksik değildir: seyreltilmiş çamaşır suyu. Kentsel temizlik müdürü Thierry Gaudineau, “Çamaşır suyu virüidal ve aynı zamanda koronavirüsü ortadan kaldıran bir bakterisittir” diye açıklıyor.

Bu ihtiyati tedbirler sınırlamaların coronavirus salginin sonuna kadar devam edecektir. Cannes şehri, özellikle Güney Kore ve Çin’de yurtdışında yapılanlardan ilham alıyor.

Belediye başkanı David Lisnard;

Covid-19’un yayılmasını yavaşlatmayı mümkün olacagini dusundugumuz icin Coronavirus salgini Sona erene kadar devam ettirmeyi dusunuyoruz diye konustu. Belediye yetkililerine göre, bu dezenfektenin virusu 15 dakika içinde yok edecegini dusunuyoruz dedi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz