Fransa’da Montargis kenti genç yaşta hayatını kaybeden spor elçisi Ali Leylek için ağlıyor

0
3211

Fransa’da Montargis kentinin entegrasyon sembolü, kentin spor elçisi Ali Leylek genç yaşta kalp geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Montargis Boks Kulübü’nün kurucusu, kentin sevilen manavı, belediye encümeni ve kurduğu dernekler aracılığıla şehirde birçok etkinliğin öncülüğünü yapan genç sporcunun ani ölümü tüm şehiri yasa boğdu.

Montargis kenti, geçtiğimiz Pazar günü yapılan bir futbol maçı sırasında ani bir kalp krizi sonucu yaşama gözlerini yuman kentin spor elçisi Ali Leylek için ağlıyor.

1998 yılında amatör Tayland Boksu dalında Fransa ikinciliğini kazanan, Montargis kentinde boks kulübü kuran, kurduğu boks okulunda yüzlerce genç sporcuyu yetiştiren, Belediye Meclisi’nde encümen ve kentin en gözde manav dükkanını işleten Ali Leylek’in ani ölümü tüm kenti yasa boğdu.

Türk kökenli spor insanı Ali Leylek’in acı kaybından dolayı üzüntülerini dile getiren Montargis Belediye Başkanı Benoit Digeon, « Ali cömert ve sessizdi. Büyük bir sporcuydu, boks yaptı, bisiklete bindi, yarışlara katıldı, havacılık sporları yaptı. Hiç durmadı ve bölgemizdeki spor etkinliklerinin organizasyonunda etkili bir şekilde dahil oldu » ifadelerini kullandı. 

Yardımseverliği, mütevazı kişiliği ve dürüst esnaflığı ile işlettiği manav dükkanını kentin gözde işletmelerinden biri yapan Ali Leylek, yürüttüğü belediye encümenliği görevi kapsamında kentin tüm sosyal sorunlarını çözmede de büyük rol aldığı ifade edildi.

Entegrasyonun sembolü, kentin spor elçisi Ali Leylek’in cenazesinin memleketi Konya’ya gönderilmek üzere Türkiye’ye uğurlanacağı öğrenildi.

kaybak

postafransa

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz