Fransa’da yeni dönem! Doktora gitmeden sağlık raporu alınabilecek

0
1120

Fransa’da yeni dönem! Doktora gitmeden sağlık raporu alınabilecek

Fransa’da internet üzerinden sağlık raporu veren bir site tartışma yarattı. Sigorta kurumu, uygulamanın durdurulması için mahkemeye başvurdu.

Fransa’da artık doktora gitmeden sağlık raporu almak mümkün olacak. BFM TV’nin haberine göre bugün faliyete başlayan arretmaladie.fr sitesi üzerinden artık sağlık raporu alınabiliyor.

Raporu işyerinize de gönderecek

Yapılan açıklamaya göre artık 3 güne kadar sağlık raporu almak için doktora gitmeye gerek olmayacak. İnternet sitesinde dolduracağınız bir forum yeterli olacak. Daha sonra video üzerinden konuşacağınız doktor size 3 güne kadar rapor verebilecek. Üstelik web sitesi raporu sağlık kurumu ve iş yerinize de kendi gönderecek.

Yeni site tepki çekti
Ancak yeni uygulama birçok kişinin tepkisini çekti. Fransız doktorlar, sistemin hastaları bir müşteriye dönüştürebileceği endişesi taşıdıklarını açıkladı.

Mahkemeye başvuruyor

Öte yandan akşam saatlerine Sağlık Sigortası Kurumu, siteyi mahkemeye taşımaya karar verdi. Paris mahkemesine internet üzerinden rapor veren sitenin bu uygulamasının durdurulması için başvuruda bulunuldu.
kaynak artı33

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz