fransizca dil okuluna Gitmek icin yapmaniz gerekenler.

0
1901

Fransa Dil Okulları Kayıt Süreci hangi aşamalardan oluşur?

Dil eğitiminiz için Fransa’daki Fransızca dil okullarını seçmeye karar verdiniz; peki Teori Eğitim ile izleyeceğiniz kayıt süreci nedir? Ofisimizi ziyaretiniz veya telefon görüşmemiz ile başlayan bü süreci adım adım ele alalım.
Aşağıda belirtilen aşamaların tamamı Teori Eğitim tarafından ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı kapsamında sunulmaktadır.

1 – Kişisel İhtiyaçların Belirlenmesi
Yapılacak olan görüşme ile planladığınız Fransa Dil Okulu programınızdan beklentileriniz, kişisel ihtiyaçlarınız, Fransa vizesi için uygunluğunuz ele alınarak sizin için en uygun seçenekleri oluşturabilmeyi hedeflemekteyiz.

Biliyoruz ki doğru programlar ancak doğru ihtiyaçların belirlenmesinin ardından kurgulanabilir. Gereksinimlerinizi ne kadar iyi belirleyebilirsek Fransızca dil kursu programınızın o derece faydalı olabilmesini sağlamış oluruz.

Bilindiği üzere Fransa Türkiye vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Profilinizin Fransa Dil Kursu programınıza vize açısından uygunluğunu göz önünde bulundurmak faydalı olacaktır.
Bu ön kontrol ile sizleri zamansal ve maddi kayıplardan korumak hedeflenmektedir. Nadiren de olsa İngiltere yerine farklı bir ülkede dil eğitimi almasını tavsiye ettiğimiz öğrencilerimiz olabilmektedir.

2 – Fransa’da Dil Okulu Araştırması ve Seçeneklerin Oluşturulması
Dil eğitimi programınızı Fransa’da yer alan dil okullarında gerçekleştirmek istiyorsunuz fakat onlarca şehir ve yüzlerce okul arasından seçim yapmanız gerekmektedir. Bu noktada Teori Eğitim’in yetkin danışmanlarının bir önceki aşamada sizlerden aldıkları bilgiler doğrultusunda beklentilerinizi karşılayabilecek okullar belirlenir. Bu okulların belirlenmesinde aşağıdaki kriterlerin Fransa Dil Okulu planlarınız ile örtüşmesi gerekmektedir.

Fransa’da dil eğitimine başlamak istediğiniz tarih ve program süresi: Programınıza başlama istediğiniz tarihte seviyenize uygun programları sunan, program sürenizi karşılayabilecek dil okulları üzerinde durulur.

Katılmak istediğiniz kurs çeşidi: Fransa’daki dil okulları tarafından bir çok farklı kurs tipi sunulmaktadır. Genel Fransızca, DELF DALF Sınav Hazırlık Programları, İş Fransızcası, Öğretmenler için Fransızca, Hukuk Fransızcası gibi bir çok seçenek arasından size uygun olanı seçmemiz gerekmektedir.

Fransa Dil Kursu programı bütçeniz: Fransızca dil eğitimi programınızı bütçenize uygun biçimde oluşturmak son derece önemlidir. . Bu bütçeyi sadece Fransa’da gideceğiniz dil okulu ve konaklama masrafları olarak görmek hata olur. Bu iki temel kritere ek olarak ulaşım, yemek, aktiviteler, geziler gibi masraflarınızın da hesaba katılarak, bütün kriterler için bütçenize uygun olacak dil okulları seçenekler arasında yerini alır.

Konaklama seçiminiz: Eğer kesin olarak belirlenmiş bir konaklama talebiniz var ise size sunumu yapılacak okullar için seçiminizi karşılayıp karşılamakdıkları gözden geçirilir.
Yukarıdaki kriterler konusunda talebinizle eşleşme sağlayan okullar ile Fransa Dil Okulu seçenekleriniz oluşturulur. Seçenekleriniz şehir bilgileri, okul bilgileri, fotoğraf ve videolar olmak üzere görseller, ücret bilgileri, var ise promosyon bilgileri, geçmiş dönem öğrenci yorumları ve Teori Eğitim danışmanlarının size özel değerlendirmeleri ile birlikte sunulur.

3 – Dil Okulu SeçimiSize özel hazırlanmış Fransa dil okulu seçenekleriniz arasından danışmanlarımızın da desteği ile birini seçtiniz. Kararınızın bireysel ihtiyaçlarınızla ve diğer kriterlerinizle uyumu tekrar kontrol edilir ve kararınız netleşir.

Kimi katılımcılar için ekonomik koşullar en önemli kriter iken kimi katılımcılar için dil okulu kalitesi ve şehir belirleyici faktör olmaktadır. Bu noktada kararınızın sağlıklı olabilmesi için öncelikle kendinizi tanımanız, karakteriniz ile örtüşen bir şehir, dil okulu, konaklama biçimi, kurs tipi seçmeniz gerekmektedir.

Fransızca dil okulunuzu ve konaklama biçiminizi seçtiniz sonrasında danışmanlarımız belirlediğiniz tarihlerde seçtiğiniz dil okulundaki uygunluğu kontrol eder ve sonucu size iletir. Okul ve konaklama konusunda teyid alınmasının ardından kayıt aşamasına geçilir.

4 – Kayıt
Kararınızın netleşmesinin ardından okulunuzun resmi kayıt belgeleri taleplerinize göre doldurulur ve resmi davetiyenizin hazırlanması için pasaport kopyanızla beraber dil okulunuza iletilir.

Resmi kayıt işleminizin ardından kurs kabulunuz ve program ücretlerinizin belirtildiği faturanız okul tarafından gönderilir. Tekrar belirtmekte fayda var; Teori Eğitim verdiği danışmanlık hizmetleri karşılığında hiç bir ad altında öğrenciden ücret talep etmez, ücretler okulların resmi açıklanmış liste fiyatlarıdır ve okullar tarafından faturalandırılır.

Yapacağınız depozito ödemesinin ardından resmi kurs ve konaklama davetiyleriniz tarafımıza ulaşır ve vize hazırlık aşamasına geçilir.

5 – Fransa Öğrenci Vizesi Başvurusu
Fransa dil eğitim amacı ile gelecek katılımcılardan süresine göre iki farklı vize talep etmektedir. Programınız 90 günün üzerinde ise uzun süreli öğrenci vizesi eğer 90 günün altında ise kısa süreli turistik vize almanız gerekmektedir. Bu aşamada öğrenciler Teori Eğitim tarafından sağlanan ücretsiz vize danışmanlık hizmetinden faydalanırlar ve gerekli evrakların düzenlenmesinin ardından vize başvurusu gerçekleşir.

Önemli not: 90 günün üzerinde eğitim alacak öğrenciler vize başvurusundan once Campus France sürecini geçmelidirler, dosya oluşturmak, gerekli belgeleri toplamak ve mülakat aşamalarından oluşan bu süreçle ilgili detaylı bilgiyi Teori Eğitim danışmanlarından talep edebilirsiniz.

Önemli not 2 : Yeşil pasaport sahibi ya da hali hazırda Schengen ülkelerinden birinden vizesi bulunan katılımcılar program süreleri 90 günü geçmemeleri halinde ve vizeleri program süresini kapsaması halinde yeni vize almaya gerek duymazlar.

Fransa kısa süreli turistik öğrenci vizesi başvuruları 3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.
Uzun süreli vize başvuruları ise genellikle 10-15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Campus France sürecini de düşünecek olursak uzun süreli eğitim için gidecek olan öğrencilerin gitmeden en az 1 ay önce hazırlıklara başlamalarında fayda vardır.

Teori Eğitim ayrıca talep eden öğrenciler için en uygun uçak biletinin rezerve edilmesi ve vize sonrası satın alınması işlemlerinde de ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

6 – Okul ve Konaklama Ücretlerinin Ödenmesi ile Uçak Biletinizin Alınması
Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasının ardından, okul ve konaklama ücretlerinin depozito sonrası kalan ödemeleri yapılır.

Ödemelerinizi dilerseniz okulun hesabına döviz havalesi ile ya da Teori Eğitim’e nakit ya da havale olacak şekilde gerçekleştirebilirsiniz.Uçak bileti rezervasyonunuzun ödemesi yapılır ve uçak biletiniz kesilir.

7 – Fransa’ya Seyahat Öncesi Bilgilendirme
Seyahatinizden 1 hafta -10 gün önce danışmanlarımız tarafından bireysel ya da grup bilgilendirme toplantıları düzenlenmektedir. Bu toplantılarda seyahatinizin detayları, acil durumlarda nasıl hareket etmek gerektiği, Fransa’daki konaklamanız süresince özellikle dikkat etmeniz gereken noktalar, Fransa’daki dil okulu programınız süresince eğitiminize katkıda bulunacak tavsiyeler gibi birçok konu ele alınmaktadır.

Unutmamak gerekir ki Fransa’nın kanunları ve kuralları bazı konularda ülkemizle farklılık göstermekte olup, seyahatiniz sürece Fransa’nın kurallarına göre hareket etmeniz gerekmektedir.

8 – Seyahatiniz
Konaklama rezervasyonları büyük oranda haftasonu başlamakta olduğundan, Fransa’ya giriş gününüz genel olarak cumartesi ve pazar günleri olmaktadır. Bu durumda Teori Eğitim danışmanlarından birisi nöbetçi olarak haftasonu 24 saat telefon ile ulaşabileceğiniz şekilde çalışmaktadır.

Herşeyin yolunda olup olmadığını öğrenmek, konaklamanıza sağlıklı bir biçimde yerleşim yaptığınızı kontrol amaçlı bir telefon alırsınız. Problem yaşamanız halinde derhal nöbetçi danışmanınız ile bağlantı kurunuz.

9 – Eğitim Programı Başlangıcı ve Değerlendirme
Fransa’daki eğitim programınızın ilk gününde Fransızca seviyenizi ölçen ve seviyenize uygun sınıfa yerleşiminizi sağlayacak olan sınava tabi tutulursunuz.

Teori Eğitim danışmanları ilk hafta sonunda sizlerle tekrar iletişime geçerek programınızın beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığı, herhangi bir problem yaşayıp yaşamadığınızı öğrenir, müdahale edilmesi gereken bir nokta var ise okul yönetimi ile bağlantıya geçer.
Programınız süresince Teori Eğitim danışmanları sizlerle iletişime geçip görüşleriniz talep edecektir. Programınız süresince Türkiye’ye dönene kadar her türlü ihtiyacınız ile ilgili olarak danışmanlarımız ile telefon ya da internet kanalıyla iletişime geçebilir, taleplerinizi ve gereksinimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

kaynak Teori Egitim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz