Gurbetçi 2 yıl boyunca yanlışlıkla komşusunun faturasını ödemiş!

0
2474

Gurbetçi 2 yıl boyunca yanlışlıkla komşusunun faturasını ödemiş!

Gurbetçi 2 yıl boyunca yanlışlıkla komşusunun faturasını ödemiş!

Almanya Kerpen’de yaşayan Celal Sargın isimli gurbetçi, 2 yıl önce bir ev kiraladı. Abonelik işlemleri için ev sahibinin gösterdiği sayacı üzerine aldı ve ayda 80 Euro’luk ödeme yapmaya başladı. Ancak geçen hafta sonu, borçlarını düzenli bir şekilde ödemesine rağmen evinin elektriği kesildi. Sorunun nedenini araştıran gurbetçi Sargın, çok geçmeden gerçeğe ulaştı. 2 yıldır kendi sayacını değil, Suriyeli komşusunun elektrik sayacını ödediğini tespit etti.

Cami’den sıcak su getirip, bebeğine mama yapıyor

Hürriyet’te yer alan habere göre gurbetçi Sargın ev sahibinin, dairesine ait sayacı göstermesi üzerine fotoğrafı çekip üzerine abonelik açtırdığını ve oturduğu süre boyunca borcunu düzenli bir şekilde ödediğini ifade etti. Kurum ile iletişime geçtiğinde ise 1500 Euro borcu olduğunu gördü.

Ödediği faturaları karşılaştıran gurbetçi, sayaç numaralarının farklı olduğunu gördü. Suriyeli komşusunun sayacını ödediğini yıllar sonra fark eden Sargın, yaşlı ev sahibine durumu izah ettiğini ama ev sahibinin hatasını bir türlü kabullenmediğini söyledi. Suriyeli komşusunun ev giderlerini Alman devletinin ödediğini söyleyen ev sahibi sorunu hala çözemedi.

Gurbetçi evinde küçük bir bebeğinin olduğunu ve ev civarında bulunan bir camiden sıcak su alıp eve getirdiğini ve eşinin bu sıcak su ile bebeğine mama yaptığını söyledi. ‘’Kış gününde elektrik olmayınca ısınma ayrı sıcak su ayrı problem oldu’’ diyen gurbetçi sorunun çözülmesini bekliyor. Haberin devamı için burayı ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz