Gurbetçiden 25 öğrenciye kırtasiye yardımı

0
558

Gurbetçiden 25 öğrenciye kırtasiye yardımı

ÖZKAN BAKKAYLI Hollanda’da yaşayan gurbetçi bir yurttaşımız babasının doğup büyüdüğü Defne İlçesine gelerek ihtiyaç sahibi 25 öğrenciye kırtasiye ve…

Hollanda’da yaşayan gurbetçi bir yurttaşımız babasının doğup büyüdüğü Defne İlçesine gelerek ihtiyaç sahibi 25 öğrenciye kırtasiye ve giyim yardımında bulundu.

Defne ilçesinde doğup büyüyen babası Ercan Kamçılı’nın yaşadığı hayattan etkilendiğini söyleyen Erdi Kamçılı bu nedenle izin yaparak buraya geldiğini ve öğrencilere kırtasiyenin yanı sıra giyecek yardımı da yaptığını söyledi.

Armutlu ve Çekmece mahalle muhtarları Cüneyt Öfkeli ve Süleyman Oflazoğlu’na başvurarak ihtiyaç sahibi öğrencilerin tespit edildiğini söyleyen Erdi Kamçılı, kendisine yardımcı olan her iki muhtara teşekkür etti.

Öğrenci aileleri de Hollanda’da yaşayan Erdi Kamçılı’ya kendilerine yaptığı yardım nedeniyle teşekkür ettiler.

KAMPANYA BAŞLATTI

Erdi Kamçılı kendi sosyal medya hesaplarından açtığı kampanya ile ilgili şunları söyledi:

“Bu bağış kampanyasını babamın memleketinde fakir çocuklara yardım etmek için başlıyorum. Bu şehir Türkiye’nin güneyinde yer almaktadır. Bilinçli olarak babamın adını verdim, çünkü geçmişte çocukluk tadını çok az. Ekonomik açıdan babasına yardım etmek için 6 yaşından itibaren işe gitmek zorunda kaldı. Kısaca: Yoksulluk içinde yaşadılar. Ne yazık ki, Hollanda hala bu şehirde çok fazla: Genç yaşta işe gitmesi gereken çocuklar, anne ve babasına destek olmak için. Bu nedenle, ailelere bir şeyler ve yiyecek bağışlamak istiyorum, ama bu şehirdeki çocuklara. Çocukların gençliğin tadını çıkarmak için daha fazla yere ulaşmak istiyorum, ama özellikle de kendilerini geliştirmek için” dedi.

Kaynak AA haber 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz