Mert’imin ölümü aydınlatılsın

0
917

Mert’imin ölümü aydınlatılsın

Yüksek lisans için geldiği Almanya’da şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Mert Çokluk’un babası, oğlunun ölümünün aydınlatılması çağrısı yaptı

Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) Matematik bölümünü dereceyle bitirdikten sonra Nürnberg kentine yüksek lisans yapmaya gelen ve cesedi bulunan Mert Çokluk’un babası, “Olay aydınlatılsın” dedi. Oğlunun 5 Ekim günü Erlangen Tren İstasyonu’nda ölü bulunduğunu hatırlatan Bekir Çokluk, “Ölüme intihar dediler. Bilgisayar yazılım programı üzerinde çalışıyordu. Cinayet şüphesi yüksek” dedi.

‘UYKULARIMA GİRİYOR’

OĞLUNUN ölümünün bir ülke meselesi olduğunu ifade eden Çokluk, “Aradan iki aydan fazla süre geçti, henüz adli tıp raporu çıkmadı. Bu raporun bir an önce çıkması için işlemlerin hızlandırılmasını istiyorum. Oğlum, rüyalarıma giriyor. Bir an önce evladımın nasıl öldüğünün, nasıl öldürüldüğünün aydınlatılmasını istiyorum. Kesinlikle karanlık işler var. Vücudunda darp izleri vardı” diye konuştu.

BAKANLIK DA ARAŞTIRIYOR 

MECLİS gündemine de taşınan Mert Çokluk’un ölümü Dışişleri Bakanlığı tarafından araştırılıyor. Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, “Ölümle ilgili belgelerin tarafımıza iletilmesi ve olayın bir an evvel aydınlanması için gerekli çalışmayı yapıyoruz. Bakanlığımız, Nürnberg Başkonsolosluğumuz ve Berlin Büyükelçiliğimiz aracılığıyla gerekli takibi yapmaktadır” dedi.

KAYITLARA İNTİHAR OLARAK GEÇİRİLDİ

MERT Çokluk’un ölümü, Almanya’da kayıtlara intihar olarak geçti. Baba Bekir Çokluk, oğlunun ayak tırnaklarının söküldüğünü, vücudunda kırık ve darp izleri bulunduğunu, ölümünde cinayet şüphesi olduğunu iddia ediyor.

O BİR BİLİM ŞEHİDİ

Acılı baba, “Oğlumun mezar taşına, bilim şehidi olduğunu yazmak istiyorum. Her şeyin doğrusunu, adli tıp raporu ortaya çıkartacak” dedi.

 

kaynak sabah

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz