POLİZEİ FİLMİ GERÇEK OLDU

0
1038

POLİZEİ FİLMİ GERÇEK OLDU

Berlin’de kadın polis kostümü giyip aylardır gerçek polislerle birlikte suçluları yakalayan kişinin, Ömer Türk kökenli bir erkek olduğu ortaya çıktı.

Almanya’nın başkenti Berlin’de aylardır kendini polis olarak tanıtan ve üniformayla dolaşan kişinin, aslında polis olmadığı ortaya çıktı. Bild gazetesinin haberine göre, internet üzerinden bir üniforma satın alan ve kendisini Lara adında bir kadın polis olarak tanıtan bu kişi, aslında Türk kökenli bir erkek çıktı. 23 yaşındaki zanlının üniforma, kask, cop ve silah görünümlü ekipmanlara 4 bin avro ödediği belirtildi.

Söz konusu kişinin adının Ömer K. olduğu ifade edilirken, olay, gerçek polislerin zanlının kışlık üniforma giymesinden şüphelenmesiyle ortaya çıktı.

Sahte polisin hareketlerinden de kuşkulanan gerçek polisler, gözaltına aldıkları Ömer K’nın daha önce de çeşitli suçlardan cezaevinde kaldığını tespit ettiler.

Ömer K, Bild gazetesine yaptığı açıklamada suçluları yakaladığını ve görevini aşkla yaptığını kaydetti.

Polizei filmi gerçek oldu

1988 yılında Almanya’da çekilen Polizei filminde, başrolde oynayan Kemal Sunal, aslında bir çöpçü olmasına rağmen, tiyatrodan aldığı polis üniformasıyla kendisini polis olarak tanıtıyordu. Hüseyin Kuzu’nun kitabından uyarlanan filmin yönetmenliğini Şerif Gören yapmıştı.

Kaynak. Arti49

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz