Sılayolu’nda yarın büyük bir dertten kurtuluyoruz

0
1226

Sılayolu’nda yarın büyük bir dertten kurtuluyoruz

Avrupa’dan Türkiye’ye karayolundan seyahat edenler yarından itibaren büyük bir dertten kurtulacaklar. Sılayolu’nun güzergahında bulunan Sırbistan’da “Pirot Bölgesi” olarak bilinen ve mağarayı andıran tüneller tarihe karışacak. Yapımı yıllardır süren otoyol tamamlandı ve yarın (09.11.2019) trafiğe açılacak. Aslında bu bölgede bazı kesimler daha önceden açılmıştı fakat en önemli kısmının yapımı ancak tamamlanabildi.

Sılayolu Niş’ten Bulgaristan’a otoyol

Sürücüler son kısmın da açılmasıyla artık Sırbistan’ın Niş kentinden Bulgaristan’a kadar otoyoldan seyahat edebilecekler.

Pirot bölgesi Sılayolu sürücülerinin en çok sorun yaşadığı yerler arasında yer alıyor. Çünkü burada yollar bakımsız, virajlı ve tüneller güvenli değil. Geçmişte bu kesimde çok sayıda trafik kazası meydana geldi. Hatalı sollama gibi nedenlerle araçlar birbirine girdi veya yoldan çıktı.

Ancak yeni yapılan otoyol bu sorunu ortadan kaldırıyor. Niş’ten Bulgar sınırına kadar olan bölümde 5 yeni tünel ve köprüler inşa edildi. Artık sürücüler çok rahat bir şekilde sınıra ulaşabilecekler.

Bilindiği gibi Sırbistan’da geçtiğimiz sezon Niş’ten sonra Makedonya güzergahında da yeni otoyol açılmıştı ve sürücüler rahat etmişti. Şimdi Bulgar tarafının da açılmasıyla sürücüler her iki yöne de otoyoldan yolculuk yapabilecekler.

 

kaynak TurizmAvrupa

(A)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz