Sosyal paylasimlara Dikkat!!

0
1175

Fransa’da vergi kaçıranlar yandı! İnternette paylaştığı fotoğraflardan tespit edilecek

Fransa’da vergi kaçıranlara yönelik önlemler artırılıyor. Yeni bir uygulama sayesinde 640 milyon Euro’yu geri alan devlet, artık vergi kaçıranların sosyal medya hesaplarını da kontrol edecek.

Fransa’da geçen yıl uygulanmaya başlanan vergi kaçakçılığını önlemede yeni bir uygulama meyvelerini veriyor. Farklı kurumlardaki bilgilerin tamamını toplayarak ortak bir değerlendirme gerçekleştiren uygulama sayesinde bu yılın ilk 9 ayında vergiden kaçırılan 640 milyon Euro’luk bir tutarın devlet tarafından tahsil edildiği açıklandı.

Banka hesabını da kontrol ediyor vergi beyanını da

Fransa’da vergi kaçakçılığı ile ilgili yeni akıllı uygulama, farklı kurumlara yapılan bildirilerin tamamını bir aradaya topluyor. Banka hesabı, vergi beyanı, mal varlığı, Urssaf bilgileri, sağlık sigortası, CAF gibi tüm kurumlardaki bilgiler toplanarak otomatik olarak analiz ediliyor. Ayrıca şirket sahipleri için şirket ile ilgili farklı bilgiler bir araya getiriliyor.

Finans Bakanlığı, 2018’de toplam 20 milyon Euro harcayarak faliyete soktuğu “data mining” uygulamasında harcadığı tutarın fazlasını kısa sürede elde ettiği kaydedildi.

Sosyal medyada paylaştığınız fotoğraflar kontrol edilecek

Ancak bakanlığın vergi kaçakçılığı önlemek için burada kalmayarak önlemleri daha da ileriye taşıyacağı duyuruldu.

Yapılan açıklamada, yakın zamanda Instagram, Facebook ve diğer sosyal medya hesaplarından yapılan fotoğrafların vergi kaçakçılığını önlemek için kullanılması için çalışmaların devam ettiği duyuruldu. Sosyal medyada hesaplarının kontrolününün, 2020’de çıkarılacak finans yasasının 57’inci maddesi gereği gerçekleştirileceğine de dikkat çekildi.

 

kaynak arti33

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz