Sosyal yardımla geçinen kadının üzerinden 17 bin Euro çıktı

0
707

Sosyal yardımla geçinen kadının üzerinden 17 bin Euro çıktı

Almanya’da bir çok kişi işsiz olduğu ve geçimini sağlayamadığı için devlet yardımı alıyor. Yani devlet her ay bu kişiye sosyal yardım adı altında maddi destek veriyor, gerekirse kirasını ödüyor. Ancak ne yazık ki yardım alanların bazıları bu imkanı kötüye kullanıyor. Kimisi ya kaçak işlerde çalışıp ek kazanç sağlıyor ya da yurtdışındaki mal varlığı ve nakit parasını devlete bildirmiyor. Sonuçta giden sadece devletin malı değil. Çalışıp vergisini ödeyen dürüst vatandaş da bu tür kişilerin yükünü taşımış oluyor.

Almanya’da Düsseldorf Havalimanı’na yurtdışından gelen bir kadın, gümrük memurlarının kontrolüne takıldı. Kadının boynundaki altın takılardan şüphelenen yetkililer, bagajları kontrol ettiklerinde çok sayıda altın takıyla karşılaştılar. Verilen bilgiye göre toplam değeri 12 bin Euro’luk takının yanı sıra 4 bin Euro da nakit para ele geçti.

Sri Lanka’dan yaşadığı Ennepe-Ruhr-Bölgesine dönen kadın, devlet yardımı ile geçindiğini belirtti. Yetkililer, kadın hakkında yasal işlem başlattılar. Yolcu şimdi hem altınların vergisi hem de para cezası ödeyecek.

 

kaynak turizmavrupa

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz