Turkiye; Yurtdışı uçuşlarının başlama tarihi açıklandı: İlk olarak bu iki ülkeye uçulacak.

0
10071

Yurtdışı uçuşlarının başlama tarihi açıklandı: İlk olarak bu iki ülkeye uçulacak

Yurtdışı uçuşlarının başlama tarihi açıklandı: İlk olarak bu iki ülkeye uçulacak

Koronavirüs vakalarındaki inişe geçişle birlikte Türkiye’deki normalleşme sürecinin ayrımtıları belirlenmeye başlarken, turizm alanındaki normalleşme haritası şekillendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın önderliğinde Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ortak çalışmasıyla ortaya çıkarılan turizmde normalleşme sürecine ilişkin planların ayrıntıları şu şekilde belirlendi:

– Yurt içi uçuşları Ramazan Bayramı’ndan sonra, yurt dışı seferleri 12 Haziran’dan itibaren başlatılacak. Yurt dışından ilk uçuşlar Almanya ve Rusya’dan başlayacak. İki ülkedeki riski düşük şehirlerdeki havalimanlarından ve sınırlı olarak gerçekleştirilecek.

– Tüm transfer noktalarında dezenfektanlar yer alacak, araçların yan koltukları boş bırakılacak.

– Otellere maksimum yüzde 60 doluluk izni verilecek.

– Otellere gelen turistlere maske temin edilecek. Gelenlere ateş ölçümü yapılacak. resepsiyonlara sosyal mesafe çizgileri eklenecek. Otellerin erişilebilen tüm noktalarına dezenfektanlar yerleştirilecek.

Tesislerin dezenfekte edilmesi düzenli olarak kayıt altına alınacak. lobi, fuaye, dinlenme ve oturma alanlarındaki koltuk ve sandalye sayıları düşürülecek.

– Odalardaki su ısıtıcıları, televizyon ve klima kumandaları dezenfekte edilecek. Odalar 12 saat boş kalacak. Temizlik personeli kişisel koruyucu malzeme kullanacak.

– Otellerde acil durumlar için karantina alanı oluşturulacak.

– Otel personellerine pandemi eğitimi verilecek.

– Restoran ve kafelerin girişine dezenfektan koyulacak. Sosyal mesafe aralıkları işaretlenecek. Masalararasında en az 1.5 metre olacak. Çay-kahve, içecek makinesi gibi ortak kullanım cihazları kaldırılacak. Açık büfedeki yiyecekler cam bir panel arkasından otel çalışanları tarafından verilecek.

– Yüzme havuzları, şezlonglar ve oturma alanlarında sosyal mesfae kuralları uygulanacak.

– Fitness salonu ve SPA’lar açılmayacak.

https://www.leboncointurc.com/fransada-11-mayista-guvenlik-kameralariyla-maske-ve-sosyal-mesafe-denetimi-basliyor/

Kaynak: CNNTürk

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz