Drone ile çorba servisi

0
840
BEŞİKTAŞ'TA DEDESİNİN MİRAS BIRAKTIĞI TARİFLERLE 15 ÇEŞİT ÇORBA YAPAN "PİLOT MURAT" LAKAPLI LOKANTA SAHİBİ, SERVİS AĞINA DRONE EKLEYEREK TEKNOLOJİYE AYAK UYDURDU. TÜRKİYE'DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİREN LOKANTADA SOĞUK HAVADA ÇORBA SİPARİŞİ VEREN MÜŞTERİLERİNE DRONE İLE SERVİS YAPMAYA BAŞLADI. (SELİM BAYRAKTAR - VEYSEL ENSAR GÖKCEGÖZOG/İSTANBUL-İHA) Beşiktaş'ta dedesinin miras bıraktığı tariflerle 15 çeşit çorba yapan "pilot murat" lakaplı lokanta sahibi, servis ağına drone ekleyerek teknolojiye ayak uydurdu. Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren lokantada soğuk havada çorba siparişi veren müşterilerine drone ile servis yapmaya başladı.

Gurbetçi dedesinin miras bıraktığı tariflerle yaptığı çorbaları, torunu açtığı lokantada drone ile servis yapmaya başladı.

İSTANBUL – 2017 yılında Beşiktaş’ta bir lokanta açan “Pilot Murat” lakaplı Murat Gariboğlu, Almanya’da gurbetçi olan ancak istediği lezzetleri bulamayınca Türkiye’ye kesin dönüş yapan dedesinin miras bıraktığı tariflerle çorba yapıyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Osmanlı döneminden kalma 15 çeşit çorbayı müşterilerine sunan Garipoğlu, servis ağına drone da katarak teknolojiye ayak uyduruyor. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Gariboğlu, soğuk havada çorba siparişlerini müşteriye drone ile gönderiyor.

Drone ile çorba servisi başlattık’
2017 yılında faaliyete başladıklarını ve siparişlerin bazen soğuk ve geç gittiği zaman müşterilerden şikayet alınması üzerine teknolojiyi de kullanarak drone ile çorba servisi yaptıklarını söyleyen Çarşı Kanat Sahibi Çağdaş Murat Garipoğlu, “Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, Beşiktaş’ta ve komşu ilçelerimize drone ile çorba gönderiyoruz. Paketimiz hem daha çabuk ve sıcak gidiyor” ifadelerini kullandı.

kaynak arti49

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz