Fransa Cumhurbaşkanı Macron : Sokağa çıkma yasağı için 4 ila 6 hafta daha beklemek gerekiyor

0
8581

Fransa Cumhurbaşkanı Macron : Sokağa çıkma yasağı için 4 ila 6 hafta daha beklemek gerekiyor

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, saat 18’den itibaren uygulanan sokağa çıkma yasağının kaldırılması için 4 ila 6 hafta beklemek gerektiğini söyledi.

Yeni bir karantina uygulamasının konuşulduğu, yeni kısatlamalrın beklenildiği Fransa’da bu hafta önemli açıklamalar beklenirken, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron hali hazırda uygulanan sokağa çıkma yasağı ile ilgili önemli bir ayrıntıyı belirtti. Kendisine sorulan bir soruya verdiği cevapta kısıtlamalanın daha en az 4 hafta süreceğini işaret etti. 

Total Eğitim Kampüsü’nü ziyaret etmek için Seine-Saint-Denis departmanına giden Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, kampüste mesleki eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. 

Görüşme sırasında bir öğrencinin saat 18’den itibaren uygulanan sokağa çıkma yasağınını ne zaman kaldırılacağı yönündeki sorusunu cevaplayan Cumhurbaşkanı Macron « 4 ila 6 hafta daha dayanmak gerekiyor » şeklinde ifade kullandı. 

Aşılama kampanyasına kazandırılan hız ve havaların iyileşmesiyle vaka sayılarında düşüş yaşanabileceğinin umulduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Macron, hastanelerdeki yoğunluğunda düşüceğini kaydetti.

kaynal postafransa

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz