Fransa’daki Karslı İşadamı Erdal Ataş Elazığ’da Depremine yardim eli uzatdi.

0
1339

Fransa’daki Karslı İşadamı Erdal Ataş Elazığ’da Depremin Yaralarını Sarıyor

Fransa’da ikamet eden Karslı İşadamı Erdal Ataş, Elazığ’a gelerek, depremin yaralarını sardı. Büyük ve önemli statüde yardımda bulunan Erdal Ataş, Elazığ’da çocukların ve depremzedelerin sevgisini kazandı.A+A-Elazığ’da meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem sonrası Fransa’da yaşayan Karslı hemşehrimiz hayırsever iş adamı Erdal Ataş, Elazığ’a gelerek, depremzedelere yardımda bulundu.Fransa’dan Elazığ’a gelen Grup ATAŞ’ın sosyal sorumluluk projelerini yürüten Euro Assocıatıon Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Ataş, öncelikle depremzede vatandaşların kaldıkları çadırlarda ısınma problemini çözerek, depremzedelerin gönlünde taht kurdu.

Deprem bölgesinde ve depremzedelerin yaşam alanlarında, günlerdir onlarla birlikte kalarak, soğuğu, acıyı, hüznü ve umudu bir arada yaşayan  Erdal Ataş,  sokakta kalan vatandaşlara öncelik vererek ; 320 adet soba, 240 battaniye, ısınma amaçlı odun, ihtiyaçları belirli bir süre giderebilecek kadar yiyecek ve içecek, çocuklar için mama, bez gibi temel ihtiyaçları karşıladı.

Depremden en çok etkilenen ve zarar gören çocukların yardımına koşan Erdal Ataş, çocuklara; bin aşkın oyuncak, bin adet mont, bin adet ayakkabı – bot, bin adet atkı-bere eldiven ile kışlık giyecek dağıtan Erdal Ataş, çocukları depremin etkisinden kurtarmak için faaliyetlerde bulundu.Elazığ’da deprem sonrası vatandaşların, eksi onun üzerindeki soğukta ; korkulu ve tedirgin bir şekilde sokaklarda kaldıklarını ifade eden Erdal Ataş sözlerini şöyle sürdürdü : depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarmak için Fransa’dan Elazığ’a geldik. Depremden etkilenen bütün mahalle ve sokaklarında yardımlarda bulunduk. Üzülerek ifade edeyim ki, 3200 ağır hasarlı bina var, depremin süresi biraz daha fazla olsaydı, Elazığ diye bir ilimiz artık olmayacaktı.

Buna rağmen depremin hasarı oldukça ağır. Yurt dışında bulunan firmamıza ait sosyal sorumluluk projesini üstlenen EURO ASSOCIATION Vakfımız ilk yardım faaliyetini Elazığ’da gerçekleştirmiş oldu. Bir kez daha böyle bir felaketin ülkemizde yaşanmamasını temenni ediyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz. Derneğimize gönüllü olarak dayanışma ve destek gösteren arkadaşlarıma da can-ı gönülden teşekkür ediyorum.” Kaynak: Fransa’daki Karslı İşadamı Erdal Ataş Elazığ’da Depremin Yaralarını Sarıyor

kaynak gazetekars

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz