Hollanda’dan gelen 4 gurbetçi, yardım için Kahramanmaraş’

0
284

Hollanda’dan gelen 4 gurbetçi, yardım için Kahramanmaraş’ta

HOLLANDA’nın Tilburg kentinde yaşayan 4 gurbetçi, depremzedelere yardım için Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine geldi. Hatay’a uğrayıp, ikinci depremin merkez üssü Elbistan’a geçtiklerini belirten Ramazan Sügen (33), “Burası televizyonlarda gördüklerimizden çok farklı. Burası 1 veya 2 günde toparlanacak bir yer değil. Belki yıllar sürecek ama düzelecek” dedi.

Gurbetçiler, getirdikleri gıda ve yardım malzemelerini çadır kentlerde kalan depremzedelere dağıttı. 4 arkadaş, çocuklarla da yakından ilgilendi.

Arkadaşları ile yardım için geldiğini belirten Ramazan Sügen, “Perşembe gecesi yola çıktık. Deprem olduğunu duyar duymaz, çok fazla hazırlık yapamadan geldik. Jeneratör, inşaat malzemeleri gibi şeyleri yanımıza aldık. Yolumuz önce Hatay’a düştü, 2 gün kalıp yardımımızı yaptık sonrasında Elbistan’a gelip, yardımlarımızı yaptık; yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

Depremzedelerin yardıma ihtiyacı olduğunu belirten Sügen, “Burası televizyonlarda gördüklerimizden çok farklı. Televizyonda enkazı ve başındaki insanları görüyorsun. Birileri çıkacak, diye umutla bekliyorsun ama işin arkasında insanlar, canla başla çalışıyor. Ailesini kaybeden insanlar var. Çok zor bir durum. Birlik ve beraberlik olursa bu işin altından kalkarız. Herkes buraya gelip, yardım yapabilir. Bize, ‘Gelmeyin, bir şey yapamazsınız’ dediler. Ancak yine de gelmek istedik. Burası 1 veya 2 günde toparlanacak bir yer değil. Belki yıllar sürecek ama düzelecek” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz