Gurbetçi aile geldiği İzmir Gaziemir’de, lokantada yediği yemekten zehirlendi! Küçük kız hayatını kaybetti, ailesi tedavi altında

0
3509

Öldüren sipariş! Anne ve diğer çocuğu tedavi altında… ‘Karnıyarık’ Ece Melisa’nın sonu oldu

İzmir’de bir restoranda yedikleri yemek sonrası annesi ve kardeşiyle birlikte rahatsızlanan Ece Melisa Mercankaya’nın (6) kaldırıldığı hastanede 4 gün sonra yaşamını yitirmesi ile ilgili olarak Didim Devlet Hastanesi başhekim ve doktorları ile lokanta hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Mercankaya’nın annesi ve kardeşiyle yemekte karnıyarık yedikleri öğrenildi. Acılı baba Cihan Mercankaya ise olayı anlatırken, ‘Eşime ilaç verdiler o kurtuldu. Çocuklarıma ilaç vermediler. 3 saat sonra bizi taburcu ettiler. Kızımı kurtarabilirlerdi. Arabamız vardı. Bizi yönlendirselerdi başka hastaneye giderdik. Bize ‘çocuğun iyi’ dendi ama çocuğum öldü. Kızım sapasağlamdı, hiçbir rahatsızlığı da yoktu.’ şeklinde konuştu.

Hollanda’da yaşayan ve tatil için Aydın’ın Didim ilçesindeki yazlık evlerine gelen Cihan ve Hasret Mercankaya çifti, geçen 13 Nisan’da İzmir‘in Gaziemir ilçesindeki bir restoranda çocukları Ece Melisa ve Ege (4) ile Yemek yedi. Yemeğin ardından Mercankaya ailesi, Didim’e döndü. Bir süre sonra Hasret Mercankaya ve iki çocuğu rahatsızlandı.

Didim Devlet Hastanesi’ne birkaç kez giden Hasret Mercankaya ve iki çocuğuna iddiaya göre bir teşhis konulamadı. Ece Melisa’nın 17 Nisan’da durumu ağırlaşınca aile fertleri bir kez daha aynı hastaneye gitti. Ece Melisa ile durumu daha iyi olan annesi Hasret Mercankaya Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne, Ege Mercankaya ise ertesi gün İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

ECE MELİSA KURTARILAMADI

Tedavileri süren aileden Ece Melisa, doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Küçük kızın cansız bedeni, kesin ölüm nedeninin tespiti için otopsi yapılmak üzere Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Adli Tıp Morgu’na gönderildi. Ege ile annesi Hasret Mercankaya’nın ise tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

ANNE VE 2 ÇOCUK KARNIYARIK YEMİŞ

Torununu kaybetmenin acısını yaşayan Davut Ülgen, “Kızım Hasret Mercankaya, damadım ve iki torunumla bir restorana yemeğe gitmiş. Kızım ve iki torunum karnıyarık, damadım ise başka bir yemek yemiş. Ardından Didim’e eve döndüklerinde 3’ü rahatsızlanıp, kusmaya başlamış. Didim Devlet Hastanesi’ne bir günde 5 defa gitmelerine rağmen teşhis koyamadılar. Bize de bir bilgi vermediler. Torunum Ece Melisa’nın durumu çok ağırlaşınca başka hastaneye sevk ettiler.

Hastanedeki doktorlar, ‘Bunların bir şeyi yok neden ikide bir getiriyorsunuz’ demiş. Zamanında başka hastaneye sevk etseler belki torunum kurtulacaktı. Diğer torunum ve kızımın tedavileri sürüyor” dedi.

Torununun ölümünde ihmal olduğunu düşündüklerini belirten Ülgen, “Bu nedenle Aydın Cumhuriyet Savcılığı’na Didim Devlet Hastanesi başhekim ve doktorları ile restoran hakkında suç duyurusunda bulunduk. Otopsi sonucuna göre hareket edeceğiz” dedi.

GÖZYAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ

İzmir’in Gaziemir ilçesindeki bir restoranda yedikleri yemek sonrası annesi ve kardeşiyle birlikte rahatsızlanan Ece Melisa Mercankaya’nın cenazesi, memleketleri Manisa’da toprağa verildi.

Küçük Ece Melisa için Şehzadeler ilçesi Yusuf Sedat Altıntaş Camisi’nde öğlen cenaze töreni düzenlendi. Cenazede anne Hasret Mercankaya ve baba Cihan Mercankaya ayakta durmakta güçlük çekti. Çift, kızlarının tabutuna sarılarak ağladı. Cihan Mercankaya’nın “Canım kızım” diyerek gözyaşı döktüğü görüldü.

Kılınan namazın ardından Ece Melisa’nın cenazesi Kırtık Mezarlığı’na götürülüp, toprağa verildi. Anne Hasret Mercankaya’ya olaydan 3 gün önce meme kanseri teşhisi konulduğu öğrenildi.

‘DÖNÜŞ YOLUNDA RAHATSIZLANDILAR’

Yaşananları anlatan Cihan Mercankaya, “Gaziemir’deki bir alışveriş merkezindeki restoranda yemek yedik. Eşim ve çocuklarım karnıyarık, köfte ve patates yedi. Ben karnıyarık yemedim. Bana bir şey olmadı. Başka da bir şey yemedik. Didim’e dönmek için yola çıktık. Söke yolundayken kızım oğlum ve eşim rahatsızlandı. Kusmaya başladılar” dedi.

Eşi ve çocuklarını Didim Devlet Hastanesi’ne götürdüğünü belirten Mercankaya, “Ancak her defasında bizi eve gönderdiler. 4’üncü defa acile gittiğimizde 17 Nisan Pazar günü bizi Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne sevk ettiler. Kızım, orada yoğun bakıma alındı, 12 saat sonra da öldü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz